SKU: FAB-8920-55-GRAY-MBLK-120E-LED-9W
  • No Restocking Fee
  • Bulbs Included
  • Made To Order
Textile LED 21 inch Matte Black Chandelier Ceiling Light
  • No Restocking Fee
  • Bulbs Included
  • Made To Order
In stock
Call us for availability information 866-344-3875
Free Shipping & Returns!
Free 2-day Delivery Available
Enter your ZIP Code to check your eligibility:
Please enter a valid zip code
You're Eligible for Free 2-day Delivery!
This item is [not] eligible for 2-day delivery based on your location: [computedDestination]
Server Error
Special Order: This item has a lead time of 5-6 Weeks.
Discontinued
Live Chat
Are you a Trade Professional?
Love the look of this product?
Recommended by LNY, Powered by Beacon
You must be logged in to create a Project and add items. Log In or Create an Account
Please fully select a product before adding it to your projects
call and speak with a Lighting Expert
Our Experts Help You Every Step of the Way
Our Lighting Experts can help you find the brand that best suits your style & budget.
  • 150% Price Match Guarantee
  • Info on Our Pro Program
  • Expert Answers to Your Questions
  • Call for Best Pricing
Available 7 days a week, 8am to midnight
Live Chat
Description
Product Specifications
Product Information
Brand: Justice Design
Brand Category: Chandelier
Shipping Method: Ground
Electrical and Operational Information
Color Rendering Index: 82
Color Temperature: 2700K
Dimmable: Yes
Lamping Category: LED
Lamping Included: Bulbs Included
Lumens: 3200
Socket: GU24
Voltage: 120V
Wattage Max: 9.00
Dimensions and Measurements
Backplate/Canopy Extension: 0.75
Backplate/Canopy Height: 5
Backplate/Canopy Width: 5
Diameter: 21
Height: 22
Weight: 30.00
Width: 21
Warranty and Specifications
Country of Origin: China
Prop 65: Yes
Additional Details
Chain Cord Features: 72" - Adjustable Chain